Trwa malowanie oznakowania poziomego na ulicach Tarnowa. Gdzie w najbliższym czasie zobaczymy malowarki?
access_time 2021-07-13 16:22:00
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie odnawia poziome oznakowanie dróg. Do tej pory odmalowano około 9 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Drogowcy zapewniają, że prace wykonywane są głównie w godzinach wieczornych i nocnych - tak, aby nie powodowały utrudnień w ruchu.

Oznakowanie odnowiono już wzdłuż ulic Narutowicza (i rondo u jej zbiegu z Krakowską), Tuchowska, Jana Pawła II, Mostowa. Wykonawca, czyli firma Efektar, zajmuje się teraz przede wszystkim oznaczaniem kontraruchów rowerowych na ulicach jednokierunkowych. Wprowadzono je już na ul. Jantona, Obozowej i Pustaki. Niebawem malowarki pojawią się na Ludowej i Kościuszki - na obu tych ulicach oznakowanie zostanie wymalowane na prawie 500 metrach.  

Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych odmalowano na ulicy Chopina i Kasztanowej. W najbliższym czasie podobne prace zostaną wykonane na osiedlach – Zielonym i Legionów H. Dąbrowskiego, oraz na ulicach Odległej i Batorego.

Umowa z wykonawcą została zawarta na siedem miesięcy. Urzędnicy szacują, że łącznie może zostać wymalowanych nawet 15 tysięcy metrów kwadratowych oznakowania poziomego w mieście.

ac / fot. P. Topolski (archiwum UMT)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A