Lokalni działacze ruchu Hołowni rozdawali w parku Strzeleckim sadzonki dębów
access_time 2021-07-13 08:00:00
W sobotę w parku Strzeleckim tarnowscy radni Piotr Górnikiewicz i Tomasz Żmuda, którzy kilka miesięcy temu dołączyli do ruchu Szymona Hołowni, zainicjowali akcję „2050 dębów dla Tarnowa".

To pierwsza z serii ogólnokrajowych akcji spotkań, organizowanych w ramach kampanii “Poznajmy się” ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. Przez całe wakacje liderzy i członkowie stowarzyszenia planują odwiedzić 380 powiatów.

W Tarnowie lokalni wolontariusze przygotowali sadzonki dębów i rozdawali je spacerowiczom w parku Strzeleckim. - W ten sposób samosiejki dębów rosnące w parku uniknęły skoszenia, a mieszkańcy regionu zyskali sadzonki do posadzenia we własnym ogródku. W sobotę rozdano 50 sadzonek, ale docelowo będzie ich 2050 - zapewniają pomysłodawcy akcji, Piotr Górnikiewicz i Tomasz Żmuda.

W akcji wziął też udział poseł na Sejm RP Mirosław Suchoń, związany z Ruchem Polska 2050. - Jeżeli nie zatrzymamy zmian klimatu, to nasze dzieci i nasze wnuki będą żyły w świecie, który nie będzie się nadawał do życia. I dlatego już teraz robimy pierwszy krok. Tutaj bierzemy sadzonki, spotykamy się z mieszkańcami Tarnowa i przekazujemy je mieszkańcom. One będą rosły, natomiast my jako ruch będziemy podejmować kolejne działania - zarówno oddolne, jak i parlamentarne, aby chronić przyrodę i zatrzymać negatywne zmiany w klimacie – powiedział poseł Mirosław Suchoń. - Będziemy reformować nasze państwo, prowadzić do transformacji energetycznej. Myślę, że te dęby, przygotowane przez wolontariuszy, wyrosną i również pomogą walczyć o to, co jest dla nas najważniejsze: o życie w pięknym, niezniszczonym przez paliwa kopalne świecie - podkreślił polityk.

Przy okazji spotkania, ugrupowanie zrobiło też kolejny krok w budowaniu swoich struktur w regionie. W obecności przedstawicieli małopolskiego zarządu stowarzyszenia, w Tarnowie i w powiecie tarnowskim zawiązano dwa koła powiatowe.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A