Nie ma chętnych do szczepień. Punkt w hali przy ul. Gumniskiej do likwidacji
access_time 2021-07-09 09:47:00
Miasto zdecydowało o likwidacji Miejskiego Punktu Szczepień Powszechnych w hali przy ul. Gumniskiej w Tarnowie. Powodem jest zbyt mała liczba chętnych do przyjęcia szczepionki.

Do 22 lipca będzie funkcjonował Punkt Szczepień Powszechnych w hali przy ul. Gumniskiej w Tarnowie. - Masowe punkty szczepień chyba już wypełniły swoją rolę. W tej chwili po prostu nie ma już tylu zgłoszeń. Są szczepionki, natomiast nie zgłasza się tyle osób, ile potrzeba żeby uzasadniać utrzymywanie tak dużego obiektu - tłumaczy prezydent Roman Ciepiela.

Obecnie szczepionki w hali podawane są wyłącznie w czwartki w godzinach od 7 do 19. Po 22 lipca szczepienia będą się odbywać w punktach mobilnych i w przychodniach.

Szczepionki przeciw Covid-19 można przyjąć w Centrum Medycznym KOL-MED, Zespole Przychodni Specjalistycznych (dwa punkty), PZU Zdrowie Centrum Medycznym, Miejskiej Przychodni Lekarskiej numer 1, 3, 4 i 5, CenterMedzie, nMedica (dwa punkty), Mościckim Centrum Medycznym i w Punkcie Szczepień Powszechnych w Arenie Jaskółka Tarnów. Z kolei dziś i jutro (9-10 lipca) na rynku w Tarnowie zostanie uruchomiony punkt mobilny, w którym bez wcześniejszej rejestracji będzie można przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Więcej szczegółów tutaj.

Prezydent Tarnowa liczy również na to, że do swojej wcześniejszej działalności wróci hala Arena Jaskółka Tarnów. - Zwróciłem się do wojewody, jako przedstawiciela rządu, o przeprowadzenie wszystkich czynności w taki sposób, żeby odzyskać ten obiekt od 1 września i wrócić do organizowania tam wszystkich wydarzeń sportowych i kulturalnych - zapowiedział Roman Ciepiela.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A