Nielegalny imigrant z Afganistanu zatrzymany przy A4. Ukrył się w ciężarówce z arbuzami
access_time 2021-06-22 17:06:00
Tarnowscy pogranicznicy zatrzymali obywatela Afganistanu, którzy nielegalnie przedostał się do Polski w transporcie arbuzów z Grecji.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na jednym z parkingów przy autostradzie A4. Kierowcę ciężarówki wiozącej arbuzy z Grecji zaniepokoiły podejrzane odgłosy dobiegające z naczepy, postanowił więc zawiadomić tarnowską policję. Na miejsce poza policjantami przyjechali też funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Tarnowie. Po otwarciu ładunku okazało się, że wewnątrz znajduje się imigrant z Afganistanu.

- Ustalono, że 20-latek przekroczył dzień wcześniej granicę ze Słowacji do Polski w rejonie byłego drogowego przejścia granicznego w Barwinku w naczepie samochodu ciężarowego wiozącego arbuzy z Grecji do Polski -  informuje Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. - Jak się okazało, cudzoziemiec w Grecji złożył wniosek o ochronę międzynarodową. W związku z powyższym zaistniała przesłanka do przekazania Afgańczyka do Grecji, w trybie rozporządzenia DUBLIN III, stosownie do artykułu 303 ust .1 pkt. 13 Ustawy o cudzoziemcach.

Zatrzymany cudzoziemiec usłyszał zarzut przekroczenia granicy wbrew przepisom i z wykorzystaniem podstępu. Afgańczyk przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i poddał się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym okresem zawieszenia wykonania kary na okres 2 lat. Decyzją sądu, mężczyzna został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 3 miesięcy, gdzie będą prowadzone dalsze czynności w jego sprawie.

Fot. Archiwum SG

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A