Tarnovia zbiera na remont stadionu. W obecnym stanie nie nadaje się do gry w ekstralidze
access_time 2021-06-22 10:56:00
W sieci trwa zbiórka pieniędzy na remont stadionu MKS Tarnovii. Obiekt jest w kiepskim stanie i jego modernizacja jest konieczna, by można było rozgrywać na nim mecze w ekstralidze.

Drużyna piłkarek Tarnovii zaledwie po siedmiu latach istnienia znalazła się w piłkarskiej elicie. Awans do ekstraligi zapewniała sobie w maju tego roku, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, po wygranej na wyjeździe ze Stomilankami Olsztyn 3:1. Piłkarki świętowały sukces na stadionie przy ul. Bandrowskiego, niestety nie będą mogły grać na nim w ekstralidze, bo obiekt nie spełnia podstawowych wymogów ligowych. Klub dysponuje ograniczonym budżetem, z którego nie jest w stanie pokryć kosztów remontu. Mimo trudności nie poddaje się i w poniedziałek ruszył z pracami. W międzyczasie szuka sponsorów i liczy na pomoc kibiców.

 - Szacunkowy koszt remontu stadionu to około 50 tysięcy złotych. W "zrzutce" wnioskujemy o połowę tej kwoty. Wczoraj rozpoczęliśmy remont, ale budżet mamy skromny i nie jesteśmy w stanie pokryć z niego wszystkich kosztów. Utrzymujemy się sami. Miasto przyznaje nam tylko dotacje celowe i pieniądze te możemy wydawać tylko na sport dla dzieci ćwiczących w klubie, czyli stroje, czy przejazdy, ale nie na remont stadionu. Dlatego też założyliśmy zrzutkę internetową; jesteśmy też gotowi do współpracy z ewentualnymi sponsorami, gdyby się tacy znaleźli - mówi Magdalena Pasek, prezes MKS Tarnovia Tarnów.

Odnowione mają być trybuny, ale też m.in. szatnie, łazienki, toalety i ogrodzenie wokół płyty boiska. Czasu jest mało. PZPN ma wizytować obiekt w połowie lipca, stadion musi być więc gotowy w niecały miesiąc. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Fot. Archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A