Poważny wypadek w Olszynach. Potrzebny był śmigłowiec LPR
access_time 2021-06-21 18:03:00
Pięć osób zostało rannych w wypadku bmw w miejscowości Olszyny, w gminie Wojnicz. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 19, na drodze wojewódzkiej 975 w Olszynach. Na jednym z zakrętów kierowca z Nowego Sącza stracił panowanie nad samochodem i wypadł z jezdni, klinując się w przydrożnym rowie melioracyjnym. Strażacy, aby dostać się do uwięzionych we wraku pojazdu pięciu osób, musieli wyciąć karoserię auta. Do najciężej rannego wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego; mężczyzna z urazami nóg został przetransportowany do szpitala w Krakowie. Pozostali poszkodowani trafili do szpitali w Brzesku i Nowym Sączu.
 
- Pracujący na miejscu wypadku policjanci ruchu drogowego z tarnowskiej komendy zabezpieczyli ślady oraz dowody. Zniszczony samochód bmw został przetransportowany na parking, gdzie zostanie poddany oględzinom. Okoliczności oraz przyczyny tego wypadku wyjaśnią policjanci w ramach prowadzonego postępowania - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.
 
Fot. KMP w Tarnowie
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A