Przestępczy duet z Powiśla Dąbrowskiego oszukiwał „na blika”. Obu mężczyznom grozi do 8 lat odsiadki
access_time 2021-06-18 12:13:00
150 zarzutów usłyszało dwóch młodych mieszkańców powiatu dąbrowskiego, którzy oszukiwali metodą „na blika”. Grozi im do 8 lat więzienia.

Kilka miesięcy temu Prokuratura Okręgowa w Tarnowie zleciła funkcjonariuszom wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Krakowie prowadzenie dochodzenia w sprawie oszustw dokonywanych metodą „na blika”.

Według informacji śledczych proceder trwał od lutego do października 2020 r. Sprawcy włamywali się na konta przypadkowych osób w portalach społecznościowych, następnie wprowadzali w nich zmiany, uniemożliwiające zalogowanie się przez właściciela i podszywając się pod niego, rozsyłali do jego znajomych wiadomość z prośbą o szybką pożyczkę różnych kwot. Pieniądze miały zostać przekazane za pośrednictwem sytemu płatności mobilnych BLIK. Pokrzywdzeni myśląc, że pomagają znajomym, udostępniali sprawcom kody BLIK i tracili pieniądze z konta. W ten sposób oszuści zaatakowali ponad 30  profili, wyłudzając lub próbując wyłudzić od 150 osób łącznie 60 tys. zł.

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych w tej sprawie - 22-latka i 19–latka. Obaj są mieszkańcami powiatu dąbrowskiego. - Mężczyźni usłyszeli zarzuty, do popełnienia których się przyznali. Obaj zostali objęci dozorem policji, a także zastosowano wobec nich zakaz opuszczania kraju - przekazał mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Mężczyznom grozi nawet do 8 lat więzienia.

Fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A