Pijany 23-latek spowodował kolizję, uciekł z miejsca zdarzenia, a na policję wysłał podstawionego kolegę
access_time 2021-06-18 09:44:00
Niemałe kłopoty czekają 23-letniego kierowcę z powiatu dąbrowskiego. Mężczyzna spowodował kolizję na ul. Lwowskiej w Tarnowie, po czym uciekł z miejsca zdarzenia i nakłonił kolegę, by ten wziął winę na siebie. Policjanci szybko jednak ujawnili szytą grubymi nićmi intrygę.

Do zdarzenia doszło w środę. Około godziny 8.30 kierowca dostawczego jumpera uderzył w tył poprzedzającego samochodu. Obaj kierowcy zjechali na pobliski parking, aby polubownie zakończyć drobną stłuczkę. Winny kolizji 23-latek zaproponował pokrzywdzonemu wynagrodzenie za spowodowane szkody, ten jednak nie zgodził się na to, bo nie był właścicielem auta (pojazd był leasingowany) i zadzwonił na policję. - W tym momencie sprawca niewiele myśląc, pozostawił swój samochód z kluczykami i czym prędzej oddalił się z tego miejsca. Gdy pojawił się patrol policji, poszkodowany mógł jedynie podać rysopis sprawcy i wskazać pozostawiony uszkodzony jego pojazd. Policjanci wykonali niezbędne czynności, a samochód zabezpieczyli na parkingu strzeżonym - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Na tym jednak nie koniec. Późnym popołudniem do komisariatu policji w Tarnowie przyszedł 23-letni mężczyzna, który oświadczył, że jest sprawcą porannej stłuczki i że chce zakończyć sprawę. 23-latek był trzeźwy, nie posiadał jednak prawa jazdy. Ponadto podczas rozmowy z policjantami nie potrafił opisać okoliczności kolizji i nie odpowiadał rysopisowi, który podał pokrzywdzony kierowca. - Okazało się, że został on namówiony przez kolegę, aby przyznać się do nieswojej kolizji i wziąć na siebie całą odpowiedzialność. Podczas rozmowy opowiedział całą historię, wskazując właściwego winowajcę. Chwilę później zgłosił się on do komisariatu. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu, na koncie kilka przestępstw jazdy pod wpływem alkoholu, cofnięta uprawnienia do jazdy samochodem oraz sądowy zakaz jazdy samochodem - dodaje rzecznik.

23-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Konrad Sikorski / Fotografia Ratownicza

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A