Basen letni na Górze św. Marcina otwarty od piątku
access_time 2021-06-17 12:14:00
Z powodu zbliżających się upałów, basen na Górze św. Marcina, zostanie otwarty w piątek 18 czerwca, czyli tydzień wcześniej niż wstępnie planowano.

Jak informuje Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przed otwarciem sezonu na obiekcie wykonywano niezbędne przygotowania, czyli coroczne przeglądy i prace modernizacyjno-remontowe. Sprawdzono m.in. niecki, filtry, armaturę i uzupełniono brakujące płytki. We wtorek pobrano też do badań wodę w basenie. - Nie mamy sygnałów, by stwierdzono nieprawidłowości, więc od jutra uruchamiamy basen. Obiekt jednorazowo może przyjąć 1200 osób. To duży obszar zielony, nie będzie więc problemu z zachowaniem dystansu społecznego. Mamy już podpisaną umowę na obsługę ratowniczą, będzie też bufet i dodatkowa atrakcja w postaci odremontowanego boiska do siatkówki plażowej - mówi Arkadiusz Marszałek, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kąpielisko będzie czynne w godzinach od 10 do 19.

Bilety będą droższe, ale nie dla wszystkich

Przypomnijmy, że od tego sezonu wzrosną ceny biletów na basen pod Górą św. Marcina. Za zwykły bilet wstępu trzeba będzie zapłacić 15 zł. To o trzy złote więcej niż dotychczas. O dwa złote podniesiono opłatę zwykłą po godzinie 16 (z 6 zł na 8 zł), opłatę ulgową (z 8 zł na 10 zł) oraz ulgową po godzinie 16 (z 5 zł na 7 zł).

O 1,5 zł więcej zapłacą także posiadacze Karty Tarnowskiej Rodziny - zamiast 3,50 zł jak dotychczas, cena wejściówki wyniesie 5 zł. Ci, którzy skorzystają z ulgi akcji letniej zapłacą 2 zł, a nie złotówkę.

O 2 zł wzrosną też ceny za przechowywanie garderoby i wypożyczenie leżaka. Za usługi te zapłacimy odpowiednio 5 i 7 zł.

Bez zmian pozostaje natomiast opłata zwykła i ulgowa dla osób posiadających Tarnowską Kartą Miejską Premium oraz Kartą Tarnowskiego Seniora. Jest to 9 i 5 zł za wejściówkę zwykłą i ulgową, oraz 4 i 3 zł za wejściówkę po godzinie 16.

Dodajmy, że poza basenem otartym, w lecie będą też czynne pływalnie kryte - Park Wodny przy ul. Piłsudskiego oraz Miejski Dom Sportu przy Traugutta w Mościcach. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, limit osób przebywających na „Marcince” wynosi 50 proc. obłożenia, czyli jednocześnie na basenie może przebywać 1200 osób. Park Wodny może przyjąć 120, a basen w Mościcach 60 osób.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A