Robił porządki, a śmieci wyrzucił na pole rolnika ze Skrzyszowa. Nie uniknie kary
access_time 2021-06-16 11:42:00
24-latek pozbył się odpadów wywożąc je na pole należące do rolnika ze Skrzyszowa. Nie pozostał jednak bezkarny, bo zdradziły go... własne śmieci. Policjanci znaleźli wśród nich zdjęcie rentgenowskie. Idąc tym tropem, dotarli do sprawcy.
Z ustaleń policji wynika, że wiosną 24-letni mieszkaniec Skrzyszowa porządkował poddasze swojego domu. Zgromadzoną w ten sposób stertę odpadów wywiózł na pole i tam ją porzucił. Właściciel gruntu, zauważył zalegające na swoim terenie śmieci w połowie kwietnia i postanowił złożyć zawiadomienie o przestępstwie. - Dzięki zaangażowaniu w sprawę pracujących nad nią policjantów, już podczas przeglądania nieczystości udało się wpaść na trop, który doprowadził najpierw do rodziny sprawcy, a później do niego samego. Początkowo mężczyzna zaprzeczał wszystkiemu. Jednak w obliczu przytłaczających i skrupulatnie zebranych dowodów, w końcu nie miał wyjścia i do wszystkiego się przyznawał - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.
 
24-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 tysięcy złotych grzywny. - Musi się także liczyć z nawiązką, którą nałoży na niego sąd. Mężczyzna zobowiązał się pokryć koszty wywozu odpadów, które póki co zmuszona była ponieść gmina - dodaje rzecznik.
 
Fot. KMP w Tarnowie
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A