Dachowanie na "czwórce". Kierowca był pijany i nie miał prawa jazdy
access_time 2021-06-15 15:44:00
Ponad 1 promil alkoholu miał w wydychanym powietrzu 33-latek, który uderzył bmw w stalowe liny ograniczające pas jezdni, a następnie dachował, całkowicie blokując drogę krajową 94 w obu kierunkach na kilkadziesiąt minut. Jak się okazało mężczyzna miał też cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór, tuż po godzinie 20. Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące dachowania samochodu osobowego na drodze krajowej nr 94, w Ratnawach koło Wojnicza. Mimo, że wypadek wyglądał groźnie, 33-letni kierowca z powiatu brzeskiego wyszedł z niego bez szwanku. - Opatrzony przez zespół ratownictwa medycznego mógł być obecny przy czynnościach wykonywanych przez policjantów. Pierwsze sprawdzenia wskazało przyczynę dachowania bmw. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 1 promil alkoholu. Ponadto okazało się, że nie powinien jechać samochodem, ponieważ ma cofnięte uprawnienia - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A