Młode siatkarki walczą o Puchar Małgorzaty Glinki
access_time 2021-06-12 23:17:00
Ponad 150 dziewczynek z roczników 2009 i młodszych walczy w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie o Puchar Małgorzaty Glinki.

W turnieju rywalizuje ponad 50 zespołów z klubów szkolących młode siatkarki w całej Polsce. W sobotę trwały mecze w kategorii dwójek, w niedzielę zagrają siatkarskie trójki. W czerwcu odbył się już turniej w Wieliczce, po Tarnowie zaplanowany jest kolejny – w Lęborku. Na zawody do Tarnowa przyjechały dziewczynki z kilku województw. Podczas turnieju była też okazja do zrobienia sobie zdjęcia i porozmawiania z dwukrotną mistrzynią Europy – Małgorzatą Glinką-Mogentale.

- Bardzo się cieszę, że będę mogła na żywo obejrzeć zmagania dzieci, zobaczyć jaką radość sprawia im granie w siatkówkę i wspólna zabawa – podkreśla Małgorzata Glinka-Mogentale. – Dziś to niezwykle ważne, by dzieci i młodzież zakochały się w sporcie, w rekreacji, w ruchu i byciu w drużynie. To dla mnie wielka inspiracja i radość, że wspólnie możemy pomagać, by dzieci lubiły siatkówkę i sportową rywalizację – dodaje dwukrotna mistrzyni Europy.

– Szykuje się bardzo mocna obsada, spodziewam się zaciętej walki na wysokim poziomie – mówiła przed turniejem Urszula Świerczek, prezes klubu UKS „Jedynka" Tarnów – gospodarza zawodów. – Na szczęście mimo pandemii nie poddawaliśmy się, w miarę możliwości cały czas trenowaliśmy i myślę, że wszystkie drużyny będą w wysokiej formie. Zespoły szykują się do mistrzostw Polski w minisiatkówce – „O Puchar Kinder Joy of Moving", a nasz turniej będzie jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem mistrzostw. Dlatego spodziewam się fajnych meczów – dodaje.

Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie całego kraju realizuje projekt „Z pasją po zdrowie", który wspierany jest przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach otrzymanego wsparcia, w każdej z 16 miejscowości zrzeszonych w Glinka Academy, odbywają się cykliczne zajęcia rekreacyjno-sportowe z elementami zajęć korekcyjnych. Łącznie projektem objętych zostanie ponad 1100 dzieci, w wieku 7-12 lat. Fundacja przeprowadzi również Akcję Letnią dla ponad 700 dzieci – w Wałczu (dwa turnusy) oraz w Suchej Beskidzkiej. Zorganizuje także specjalną konferencję szkoleniową dla trenerów.

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A