Pirat drogowy w rękach policyjnej grupy Speed. W pobliżu szkoły szarżował ponad 120 km/h
access_time 2021-06-11 12:39:00
Funkcjonariusze z tarnowskiej grupy Speed zatrzymali pirata drogowego, który w terenie zabudowanym, w rejonie szkoły, jechał z prędkością ponad 120 km/h. Wykroczenie zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Policjanci z tarnowskiej grupy Speed, podczas patrolowania dróg w powiecie tarnowskim, zauważyli jadącego agresywnie i zdecydowanie za szybko sportowego hyundaia na dąbrowskich numerach rejestracyjnych. - Mężczyzna początkowo jechał drogą wojewódzką spokojnie, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, by nagle w rejonie szkoły w Niwce podjąć skrajnie nieodpowiedzialne manewry. Przy dużym natężeniu ruchu wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, na zakrętach i w rejonie szkoły, przekraczając przy tym dozwoloną prędkości w terenie zabudowanym o ponad 70 km/h - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Interwencja zakończyła się 1000 złotowym mandatem i 15 punktami karnymi dopisanymi do jego konta. Dodatkowo 26-letni kierowca z Powiśla Dąbrowskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Fot. Screen

 

Komentarze...