Groźny wypadek dziecka na hulajnodze. O włos od tragedii
access_time 2021-06-11 00:03:00
O wielkim szczęściu może mówić 11-letni tarnowianin, który podczas jazdy na hulajnodze, przewrócił się i uderzył głową o asfalt. Skończyło się na niegroźnych obrażeniach i strachu.

Do niebezpiecznego wypadku doszło w długi czerwcowy weekend na ulicy Zagumnie w Tarnowie. 11-letni chłopiec pod okiem jednego z członków rodziny jeździł na hulajnodze po spokojnej i mało ruchliwej, asfaltowej ulicy. - Wykonywał przy tym podskoki i podpatrzone u rówieśników ewolucje. Przy wykonywaniu jednego z takich trików kierownica hulajnogi zablokowała się, a chłopak przeleciał przez nią, uderzając głową o ulicę - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Chłopiec z urazem głowy trafił do szpitala w Tarnowie, a stamtąd został przewieziony do lecznicy w Krakowie. Na szczęście, pomimo że sytuacja wyglądała groźnie, chłopiec nie odniósł poważnych obrażeń i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zbliżające się wakacje to okres, gdy takich wypadków przybywa. Dlatego też policja apeluje do użytkowników hulajnóg, rowerów, rolek czy deskorolek o zakładanie na głowę kasku, który może uchronić przed poważnymi konsekwencjami - kalectwem (nieodwracalne uszkodzenia mózgu), a nawet śmiercią.

- Bardzo popularne zwykłe hulajnogi są coraz częściej wykorzystywane przez młodych chłopców do wykonywania najróżniejszych ewolucji. Często spotykamy ich na specjalnie przygotowanym torze, ale również na placach zabaw, chodnikach czy drogach wewnętrznych. Większość amatorów tego sportu niestety nie zabezpiecza się przed mogącymi powstać urazami. Ubieranie hełmu ochronnego oraz nakolanników, nałokietników czy rękawic uchroni młodych przed mogącymi powstać urazami - przypomina Paweł Klimek. - Nam pozostaje apel do rodziców i opiekunów i ochronę swoich podopiecznych. Ubranie kasku na głowę oraz ochraniaczy na kolana i łokcie zmniejszy dolegliwości przy ewentualnym upadku, a nam da poczucie bezpieczeństwa.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...