Volkswagenem holował niesprawnego forda z dziećmi w środku. Nie miał prawa jazdy, a hak był przeciążony
access_time 2021-06-09 00:03:00
Wyjątkową bezmyślnością wykazał się 21-letni kierowca volkswagena passata z województwa podkarpackiego. Mężczyzna ciągnął samochodem lawetę z osobówką, w której siedziały dzieci. Jak się okazało, dzień wcześniej stracił prawo jazdy, a hak holowniczy był przeciążony.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci tarnowskiej drogówki patrolowali drogę krajową nr 94 w Zgłobicach, gdy ich uwagę zwrócił czarny volkswagen passat. Samochód ciągnął lawetę, na której zapięty był niesprawny, srebrny ford focus. Kierowca został zatrzymany do kontroli. W passacie oprócz kierowcy podróżowały jeszcze trzy osoby, natomiast w niesprawnym fordzie siedziały kolejne trzy, w tym dwoje dzieci w wieku od 6 do12 lat. Zarówno kierowca, jak i jego pasażerowie są mieszkańcami województwa podkarpackiego.

- Dokładniejsze sprawdzenia ujawniły kolejne, coraz bardziej niepokojące nieprawidłowości. Ciężar przyczepy oraz przewożonego pojazdu przekroczył dopuszczalną masę całkowitą uciągu haka holowniczego, a na domiar złego kierowca passata dzień wcześniej utracił prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Skończył się również 24-godzinny okres umożliwiający dojechanie do miejsca zamieszkania - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policjanci sporządzili wobec kierowcy wniosek o ukaranie do tarnowskiego sądu. Uniemożliwili mu też dalszą jazdę i rozłączyli przeciążony zestaw.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...