Bluźnierstwa i wulgaryzmy w wojnickim kościele. Interweniowała policja
access_time 2021-06-08 09:07:00
Do gorszącego incydentu doszło w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Wojniczu. Podczas trwającej spowiedzi wtargnął do niego mężczyzna, który bluźnił i wydawał z siebie niecenzuralne okrzyki. Jak się okazało w wydychanym powietrzu miał aż 2,6 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w kościele pw. św. Wawrzyńca w Wojniczu. Podczas trwającej spowiedzi, w której uczestniczyło kilkudziesięciu wiernych, w tym dzieci, do świątyni wszedł pijany 43-latek. Mężczyzna najpierw włączył głośno muzykę z telefonu, późnej wykrzykiwał wulgaryzmy, a następnie podszedł do jednego z konfesjonałów, jakby chciał skorzystać z sakramentu, jednak zamiast się ukorzyć, zaczął bluźnić w kierunku księdza. Na prośbę oburzonych wiernych interweniowała policja. Awanturnik trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu został poinformowany, że jego pijacki wybryk może go słono kosztować.

- Obecnie policjanci z wojnickiego komisariatu prowadzą dochodzenie w sprawie złośliwego przeszkadzania w sprawowaniu aktu religijnego. To przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do dwóch lat. Postępowanie jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A