Policja podsumowała długi czerwcowy weekend na drogach regionu
access_time 2021-06-07 13:17:00
2 wypadki drogowe, w których ranne zostały 2 osoby, 36 kolizji, 1 nietrzeźwy kierowca i 13 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym - tak wyglądał czerwcowy weekend na drogach powiatu tarnowskiego w policyjnych statystykach.
W długi weekend w powiecie doszło do dwóch wypadków drogowych. W Boże Ciało ok. godz. 15 policjanci tarnowskiej drogówki interweniowali na drodze wojewódzkiej 980 w Rzepienniku Strzyżewskim. - Doszło tam do typowego najechania na tył poprzedzającego pojazdu, tym razem jednak przez motocyklistę - mówi as. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Kierujący volkswagenem zasygnalizował manewr zmiany psa ruchu. Jadący za nim kierowca audi zwolnił, niestety trzeci - kierujący motocyklem, nie dążył wyhamować i uderzył w tył audi. W wyniku uderzenia motocyklista przewrócił się na jezdnię i doznał urazu kolana oraz kręgosłupa. Trafił do tarnowskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi - relacjonuje policjant.
 
W analogicznym okresie ubiegłego roku tarnowscy policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe, w których ranne zostały 3 osoby. Doszło do 34 kolizji, zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców, a 29 kierowców straciło uprawnienia do kierowania; 26 z nich za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, a 3 za jazdę na podwójnym gazie.
 
Fot. KMP w Tarnowie
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A