Kult mówi NIE koncertom tylko dla zaszczepionych. Co na to ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej?
access_time 2021-06-06 11:50:00
Zespół Kult wydał oświadczenie, w którym informuje, że nie zagra na koncertach, na które wstęp będą miały tylko osoby, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19. "Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE" - zadeklarowali muzycy.

W sobotę zespół Kult napisał na Facbooku: "W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ".

Oświadczenie muzyków skomentował w Polsat News ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski. Lekarz uznał sformułowanie o apartheidzie za "bardzo niefortunne" - Panów z Kultu zapraszam na szkolenie. Może zrozumieją, co to jest apartheid - powiedział w "Gościu Wydarzeń" dr Paweł Grzesiowski. Zaznaczył też, że nie chodzi o to, by wpuszczać na koncerty tylko osoby zaszczepione, ale by takie osoby były wyłączone z ograniczeń. Ci, którzy są niezaszczepieni, mogą zrobić test na obecność koronawirusa lub założyć maseczkę. - To nie jest nowa droga do segregacji i dyskryminacji ludzi – ocenił ekspert NRL.

a./PAP. Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A