W sobotę rozpoczyna się 35. Tarnowska Nagroda Filmowa
access_time 2021-06-04 05:00:00
Już w najbliższą sobotę rusza jubileuszowa 35. Tarnowska Nagroda Filmowa. Festiwal zainauguruje koncert Jazz Band Młynarski-Masecki w Amfiteatrze Letnim.

35. Tarnowska Nagroda Filmowa rozpocznie się w sobotę, 5 czerwca koncertem w Amfiteatrze Letnim. O 20 zagra Jazz Band Młynarski-Masecki. Ze względu na nowe rozporządzenia, zwiększyła się także ilość dostępnych biletów. Można je nabyć online oraz w kasie Biura Obsługi TCK - Rynek 5, a jeśli pula nie zostanie wyczerpana, również przed koncertem w Amfiteatrze Letnim.

Piątego czerwca o godzinie 11 zostanie także wyświetlony film młodego widza – „Basia 3” w reżyserii Marcina Wasilewskiego i Łukasza Kacprowicza.

W niedzielę na kinomaniaków będą czekać trzy różne konkursowe projekcje. O godzinie 14 zostanie wyświetlony film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubka, o godz. 17 „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta oraz o godz. 20 – „Interior” Marka Lechkiego. 7 czerwca, czyli w poniedziałek, na wielkim ekranie zobaczymy konkursowe filmy „Każdy ma swoje lato” Tomasza Jurkiewicza ( o godzinie 17) oraz „Sweat” Magnusa von Horna (o godzinie 19.30). Dzień później, także konkursowo, wyświetlone zostaną projekcje „Jak najdalej stąd” Piotra Domalewskiego (16.30) oraz „Sole” Carla Sironiego (19.30). Młodzi widzowie zobaczą także „Czarny młyn” Mariusza Paleja (o 11).

Środa minie pod znakiem dwóch filmów konkursowych – „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego (o godzinie 17) oraz „Ostatni komers” Dawida Nickela (o 19.30). Także i w tym dniu znajdzie się coś dla nieco młodszych. Tym razem będą to bajki konkursowe wraz z zabawami interaktywnymi. To w Amfiteatrze Letnim o godzinie 11.

W czwartek zobaczymy konkursową „Magnezję” Macieja Bochniaka (o 16.30) oraz „Wolkę” w reżyserii Árniego Ólafura Ásgeirssona (o 20). W Amfiteatrze Letnim ponownie zawitają zabawy interaktywne oraz bajki konkursowe o godzinie 11. W piątek będzie ostatnia szansa na zobaczenie konkursowego filmu – o godzinie 17 na wielkim ekranie wyświetlona zostanie „Niepamięć” w reż. Christosa Nikou. Amfiteatr ponownie powita najmłodszych zabawami i bajkami o godzinie 11, a w Kinie Marzenie o godzinie 20 zostaną wyświetlone cztery filmy krótkometrażowe – „Alicja i żabka” Olgi Bołądź, „Kamień” Bartosza Kozery, „Lato 43” Anety Bussold oraz „Noamia” Antonia Galdameza.

Festiwal zakończy się 12 czerwca galą w Amfiteatrze Letnim. O godzinie 20 będzie można tam posłuchać recitalu Zbigniewa Zamachowskiego. Laureatom przyznane zostaną Nagroda Grand Prix, Nagroda Jury Młodzieżowego, Nagroda Jury Dziecięcego i Nagroda Publiczności. W tym dniu zobaczymy także kolejne filmy krótkometrażowe. Tym razem będzie to „Dalej jest dzień” Damiana Kocura, „Ondyna” Tomasza Śliwińskiego, „Wenus z Willendorfu” Zuzanny Grajcewicz oraz „Wyraj” Agnieszki Nowosielskiej. Projekcje w Kinie Marzenie rozpoczną się o godzinie 15. Dla młodych widzów o godzinie 11 zostanie wyświetlony także „Wiking tappi 2” Mariana Cholerka, Andrzeja Piotra Morawskiego, Macieja Kura i Ewy Borysewicz.

Podczas niedzielnego epilogu wyświetlone zostaną cztery filmy, które zostały nagrodzone podczas sobotniej gali w Amfiteatrze. Projekcje odbędą się kolejno o godz. 11, 15, 17.30 i 20.

Festiwalowi towarzyszą wystawy „Homework mówi” w BWA, „35/35 nagrody. Wystawa plakatów filmowych” na Rynku 5 oraz "Konfrontacje Plakatu Studenckiego", także na tarnowskim Rynku.

Fot. Archiwum TCK

Komentarze...