Tarnowscy więźniowie tworzą kreskówki dla dzieci. Zobacz efekty
access_time 2021-06-02 13:58:00
W ramach resocjalizacji, osadzeni w Zakładzie Karnym w Tarnowie-Mościcach realizują animowane filmy dla dzieci. Z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla najmłodszych niespodziankę.

Za murami Zakładu Karnego w Mościcach powstaje seria animowanych bajek z morałem. Projekt pod nazwą „Miś w kratkę” realizowany jest przez skazanych, którzy pracują pod nadzorem wychowawcy ds. kulturalno-oświatowych. - Głównymi wykonawcami są panowie osadzeni Jan i Michał, na co dzień pracownicy zakładowej biblioteki, jednak do realizacji całości zaangażowanych było około 10 osób, tak funkcjonariuszy jak i skazanych - tłumaczy kpt. Stanisław Parszywka, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Tarnowie - Mościcach.

Zrealizowana z okazji Dnia Dziecka bajka pt. „Z opowieści Kota Maurycego - o złym lisie Mieczysławie" to autorski pomysł więźniów. Stworzyli własny scenariusz, narysowali postacie i scenografię, a następnie nagrali efekty dźwiękowe i ścieżkę dialogową. Film powstał w technice klasycznej animacji poklatkowej. Na każdą klatkę przypada jeden rysunek stworzony w programie do tworzenia obrazów. Przygotowanie animacji o długości 10 minut wymagało narysowania około 6 tys. obrazków. - Jest to zadanie bardzo czasochłonne, lecz dające ogromną satysfakcję twórcom. Jest czymś niesamowitym zobaczyć na ekranie ruszające się postacie, które jeszcze kilka dni temu były tylko szkicami-czarnym długopisem, na białej kartce. Należy podkreślić, że do produkcji animacji wykorzystywane były wyłącznie podstawowe narzędzia multimedialne - dodaje rzecznik.

Efekty twórczej pracy więźniów możecie obejrzeć poniżej.

Fot. ZK w Mościcach

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A