W środę pierwsze szczepienia przeciwko Covid-19 w Arenie Jaskółka Tarnów
access_time 2021-06-02 10:16:00
Dziś o godz. 14 w Arenie Jaskółka Tarnów rozpocznie działalność kolejny Punkt Szczepień Powszechnych w Tarnowie. Pacjenci zaszczepią się w nim preparatem firmy Pfizer.

Prowadzeniem Punktu Szczepień Powszechnych w Arenie Jaskółka Tarnów zajmuje się Wojewódzki Szpital im. św. Łukasza. Na miejscu przygotowanych jest w sumie 10 stanowisk. Dziś do punktu dotrze pierwsza dostawa preparatów firmy Pfizer. Następne będą dystrybuowane w kolejne wtorki czerwca. Łącznie na ten miesiąc przewidziano 4,5 tysiąca dawek.

- Na dzisiejszy dzień mamy zapisanych 430 osób, podobna liczba chętnych jest na piątek. Dziś uruchomionych zostanie 6 stanowisk. W związku z dostawami we wtorki punkt będzie czynny od 14 do 20, a w środy, czwartki, piątki od 8 do 14 - mówi Damian Mika, rzecznik prasowy szpitala św. Łukasza.

Do punktu można rejestrować się za pomocą ogólnopolskiej, bezpłatnej i całodobowej infolinii 989, poprzez specjalny numer telefonu – 14 63 15 813 (czynny od 8 do 14) oraz przez Internetowe Konto Pacjenta. - Na szczepienie do Areny Jaskółka mogą się zapisać również osoby, które pierwszą dawkę szczepionki przyjęły w innym punkcie. Wystarczy zadzwonić na numer tel. 14 63 15 813, a nasi pracownicy pomogą w znaleźć odpowiedni termin czy przerejestrować z innego miejsca - dodaje Damian Mika.

Przypomnijmy, że to już drugi Punkt Szczepień Powszechnych uruchomiony w mieście. Pierwszy od miesiąca funkcjonuje w hali przy ul. Gumniskiej i prowadzą go dwie miejskie spółki: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych.

Fot. Tomasz Schenk

Komentarze...