Zaskakujące roszady w powiatowych strukturach PiS. Młody działacz z Łukanowic za Jacka Hudymę
access_time 2021-06-01 14:46:00
Nieoczekiwane zmiany personalne w powiatowych strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Pełnomocnik partii w okręgu tarnowskim, poseł Wiesław Krajewski, odwołał z funkcji przewodniczącego zarządu w powiecie tarnowskim Jacka Hudymę, a na jego miejsce powołał nikomu nieznanego działacza z Łukanowic. Przy okazji rozwiązał cały zarząd.

Wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma o swoim odwołaniu dowiedział się z mediów społecznościowych. Jak mówi, jest to dla niego przykra i zaskakująca wiadomość, tym bardziej, że kilka dni temu z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi.

- Na pewno jest to przykre, dla wielu niezrozumiałe, ale pełnomocnik miał prawo podjąć taką decyzję jednoosobowo. Tak naprawdę chodziło tylko o mnie, bo mieliśmy różnice zdań (z posłem Krajewskim - red.) w kwestii pewnych działań i można było załatwić to inaczej, a w ten sposób niepotrzebnie ucierpiał cały zarząd - mówi Jacek Hudyma.

W skład rozwiązanego zarządu wchodzili też m.in. Roman Łucarz, Dawid Chrobak, Tomasz Stelmach, Paweł Smoleń, Tadeusz Bąk, Władysław Olszówka, Tomasz Pilch, Bogdan Płachno czy Michał Koralik. - Proszę zauważyć, że odwołany został też Michał Koralik, kandydat na burmistrza Ciężkowic, który ma poparcie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, więc tym bardziej jest to niezrozumiałe. Nie chcę jednak tego roztrząsać. Zbliżają się wewnętrzne wybory i one właściwie to ocenią - kwituje Jacek Hudyma.

Poseł Wiesław Krajewski powołał na pełnomocnika partii w powiecie tarnowskim Jarosława Bujaka z Łukanowic. 43-latek jest członkiem PiS od trzech lat, czyli od czasu, gdy został dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu. Wcześniej przez kilka miesięcy pracował w miejscowym urzędzie jako pomoc administracyjna.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A