Kierowała autem mając 1,8 promila alkoholu. Wpadła przez niezapięte pasy
access_time 2021-05-29 05:00:00
Standardowa kontrola drogówki może mieć niekiedy zgoła nieoczekiwane następstwa. Tak było w przypadku 34-latki z gminy Radgoszcz (pow. dąbrowski). Kierująca volkswagenem kobieta zwróciła na siebie uwagę funkcjonariuszy, bo nie miała zapiętych pasów. Grożą jej jednak znacznie poważniejsze konsekwencje niż 100-złotowy mandat.

W czwartek przed godz. 15 policjanci policjanci dąbrowskiej drogówki podczas patrolowania miejscowości Radgoszcz, zwrócili uwagę na kierującą volkswagenem passatem kobietę, która nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. - W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Kiedy kobieta uchyliła szybę policjanci od razu wyczuli woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza pojazdu, którym poruszała się 34-letnia mieszkanka gminy Radgoszcz. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, 34-latka miała 1,8 promila alkoholu w organizmie - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

34-latka straciła prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Fot. Policja

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A