Piłkarze ręczni Pałacu Młodzieży awansowali do najlepszej ósemki w Polsce
access_time 2021-05-16 22:37:00
Zakończył się trwający od piątku do niedzieli w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie turniej 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Po dwóch dniach zmagań wszystkie zespoły miały taką samą ilość punktów; o miejscach i awansie zadecydowały niedzielne spotkania.

W pierwszym niedzielnym meczu zmierzyły się zespoły SPR Wybrzeże III Gdańsk i Gwardii Opole. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zespół z Gdańska, który pokonał Opole 34:23 (15:10).

W ostatnim spotkaniu turnieju gospodarz, zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów, podejmował MKS Ustroń. Lepiej to spotkanie rozpoczęli goście, szybko uzyskali kilkubramkową przewagę i w przerwie prowadzili 10:14. W drugiej połowie tarnowianie odrobili straty, doprowadzili do remisu i objęli prowadzenie. Po niesamowicie zaciętej końcówce podopieczni Szczepana Greczyńskiego pokonali gości z Ustronia 32:31 i awansowali z 1 miejsca do kolejnej fazy rozgrywek.

MVP turnieju został wybrany Patryk Siekierka (Ustroń), tytuł króla strzelców zdobył Jakub Kociuba (PM Tarnów), a najlepszymi zawodnikami w swoich zespołach zostali Krzysztof Żyszkiewicz (Gdańsk) oraz Jakub Luksa (Opole).