Potężny pocisk artyleryjski wykopany w żwirowni w Bobrownikach Wielkich
access_time 2021-05-13 11:44:00
Ogromny pocisk artyleryjski Skoda do armatohaubicy wykopał operator koparki pracujący w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich (gmina Żabno). To już kolejny tego typu niewybuch znaleziony w tym miejscu w ostatnim czasie.

We wtorek tuż po godzinie 11 w Bobrownikach Wielkich operator dużej koparki w kopalni kruszywa wykopał potężny niewybuch. Na miejsce wyzwano zespół minersko-pirotechniczny z Tarnowa i saperów z Rzeszowa. Niewybuch został określony jako pocisk artyleryjski Skoda do armatohaubicy kalibru 300 milimetrów i długości 1200 milimetrów, pochodzący najprawdopodobniej z czasów I wojny światowej. Jego zasięg rażenia to promień około 500 metrów. - Z uwagi, że został on wykopany na terenie kopalni i nie było w pobliżu żadnych zabudowań, nie było konieczności ewakuacji. W tym dniu przerwano pracę operatora koparki, a patrol saperki na następny dzień w środę przed południem zabezpieczył pocisk. Został on przez saperów wywieziony na poligon i tam bezpiecznie zneutralizowany - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji

To już drugi tego typu niewybuch znaleziony w tym miejscu w ostatnim czasie. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku operator koparki wykopał identyczny pocisk artyleryjski.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A