W organizmie noworodka wykryto obecność alkoholu. Zajmował się nim nietrzeźwy ojciec
access_time 2021-05-04 23:44:00
Ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 36-letni mieszkaniec Brzeska, który zajmował się 2-tygodniową córką. Matki dziewczynki nie było w tym czasie w domu. Noworodek został przewieziony do szpitala. Tam, podczas badań okazało się, że w organizmie dziecka również znajdował się alkohol.

W poniedziałek policjanci z Brzeska interweniowali wobec 36-letniego mężczyzny, który zajmował się 2-tygodniową córką, mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Dziecko pod opieką nietrzeźwego ojca zostawiła matka, która kilka godzin wcześniej wyszła z domu nie mówiąc, gdzie wychodzi i kiedy wróci. Zgłoszenie wpłynęło od wizytującego rodzinę kuratora sądowego.

- Z uwagi na brak możliwości zapewnienia prawidłowej opieki nad dzieckiem powiadomiono zespół ratownictwa medycznego, który zabrał niemowlę do szpitala na oddział pediatrii. W wyniku przeprowadzonych w szpitalu badań okazało się również, że w organizmie dziecka stwierdzono śladowe ilości alkoholu. Dokumentacja w tej sprawie trafiła do sądu, a policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności sprawy - mówi asp. sztab. Grzegorz Buczak, oficer prasowy policji w Brzesku.

Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Komentarze...