Wraca handel w galeriach. Znów można zrobić zakupy w 130 sklepach w Gemini Park Tarnów
access_time 2021-05-04 22:12:00
Po 45 dniach lockdownu, od wtorku 4 maja, oferta Gemini Park Tarnów znów jest dostępna w komplecie. Dzięki "zielonemu światłu", jakie w zeszłym tygodniu centra handlowe dostały od rządu, otwarte zostały m.in. sklepy z ubraniami, butami, sprzętem sportowym, elektroniką, wyposażeniem wnętrz czy meblami. Czynne są także perfumerie, salony jubilerskie oraz wszystkie usługi. Po kilkutygodniowej przerwie otwarty jest także największy w regionie market budowlany - Castorama. "Odmrożone" sklepy dołączyły do lokali, które w ostatnich tygodniach mogły funkcjonować - m.in. sklepów spożywczych, drogerii, apteki czy księgarń.

Przez ostatnie półtorej miesiąca w Gemini Park dostępne było ponad 30 procent oferty.

- Od dziś, od godz. 9.00, dla klientów znów są dostępne sklepy wszystkich kategorii, bez wyjątków, z którymi mieliśmy do czynienia przez ostatnie 45 dni. W sumie czynne jest więc blisko 130 sklepów, punktów usługowych i wysp handlowych - informuje Joanna Rzepecka-Zienko, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

Otwarte są także lokale gastronomiczne. Te jednak do 29 maja prowadzić będą wyłącznie sprzedaż na wynos lub na wynos i z dostawą, tak jak to miało miejsce w ostatnich tygodniach. W pełni zostaną otwarte dopiero 29 maja, ale z 50-procentowym obłożeniem stolików. - Wróciliśmy do handlu w pełnym wymiarze. Na ten moment czekali wszyscy handlowcy, przytłoczeni lockdownem. Jesteśmy więc pełni nadziei i entuzjazmu. Tym bardziej, że nasi klienci w końcu będą mieć dostęp do wiosennych kolekcji, które przez ostatnie tygodnie były zamrożone - mówi Rzepecka-Zienko.

Możliwość kupienia nowości to nie jedyne, co powinno zmotywować kupujących. Jak zapowiada przedstawicielka Gemini Park, pojawią się także promocje. - Handel wznawiamy w szczycie sezonu wiosennego, przed nami więc "mid season sale", czyli wiosenne obniżki cen. Już teraz widzimy, że te pojawią się w większości sklepów. Obok nich zobaczymy także kolejne nowości. Maj to tradycyjnie okres towarowania kolekcjami letnimi. Tak szeroka oferta przyciągnie - mówi. - Lockdown trwał bardzo długo, w tym czasie zmieniła się pora roku. Pojawiły się nowe potrzeby zakupowe związane chociażby z cieplejszymi dniami czy rekreacją. Mieszkańcy regionu są więc spragnieni zakupów  - dodaje.

Będzie więc zakupowy boom? - Doświadczenie poprzednich lockdowów pokazuje, że możemy spodziewać się dynamicznego wzrostu zarówno obrotów, jak i wskaźnika odwiedzin w najbliższych dniach, a później stabilnego wzrostu w kolejnych. Frekwencję na pewno dodatkowo poprawi pełne otwarcie lokali gastronomicznych, a także odmrożenie życia społecznego, w tym imprez sportowych czy urodzinowych, które generują m.in. zakupy okazjonalne. Również poluzowanie obostrzeń w turystyce, będzie miało wpływ na handel - wylicza Joanna Rzepecka - Zienko.

Gemini Park do działalności wraca w najwyższym reżimie sanitarnym. Na jego terenie obowiązuje nadal zasada DDM, czyli dezynfekcja, dystans, maseczki. Są też limity - 1 os. na 15 m kw. Dotyczą one zarówno samej galerii, jak i poszczególnych lokali. O tym, ile osób jednocześnie będzie mogło wejść informują specjalne komunikaty w witrynach sklepowych oraz personel.

Komentarze...