Od środy zapisy na półkolonie. W tym roku mniej miejsc, a uczestników będzie obowiązywał reżim sanitarny
access_time 2021-05-04 05:45:00
W środę 5 maja rusza nabór na półkolonie. Miasto przygotowało 988 miejsc dla uczniów szkół podstawowych, zarówno publicznych jak i niepublicznych.

Z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń, miasto przewidziało niecałe 1000 miejsc, czyli o kilkaset mniej niż w zeszłym roku. Opłata za udział jednego dziecka w 10-dniowym turnusie wynosi 480 zł. Posiadacze Karty Tarnowskiej Rodziny mogą skorzystać z 10 proc. rabatu.

W pierwszej kolejności przyjmowani będą uczniowie klas od I do VI. Następnie, w miarę wolnych miejsc, uczniowie klas od VII do VIII. Dziecko można zarejestrować na stronie edunet.tarnow.pl w terminie od 5 maja od godziny 8 rano do 6 maja do godziny 15. Tylko wtedy będzie działać system składania zgłoszeń.

O wstępnym zakwalifikowaniu ucznia opiekunowie lub rodzice zostaną zawiadomieni mailowo do 10 maja. Następnie do 21 maja należy złożyć dokumenty osobiście lub wysłać mailem skany na adres szkoły, która została wskazana w formularzu rejestracyjnym. Jest to wypełniony wniosek, karta kwalifikacyjna, dowód wpłaty oraz kopia Karty Tarnowskiej Rodziny (jeśli ktoś ją posiada). Sama rejestracja potrwa do 18 czerwca. 

Półkolonie organizowane są dla uczniów szkół podstawowych, zarówno publicznych jak i niepublicznych. Warunkiem uczestnictwa jest adres zamieszkania na terenie miasta lub uczęszczanie do szkoły mającej siedzibę w Tarnowie. Każda półkolonia trwa łącznie 10 dni roboczych, czyli od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie. Rozpoczyna się o godzinie 7 i kończy o godzinie 16. W ramach półkolonii dzieci mają zapewnione wyżywienie, zajęcia i opiekę medyczną. Podczas jej trwania obowiązywać będą wszystkie przepisy dotyczące reżimu sanitarnego. W poprzednich latach dzieci mogły skorzystać z różnych atrakcji: wyjścia na basen, ścianki wspinaczkowej, czy gokartów.

Półkolonia finansowana jest po części z budżetu miasta. Rozpocznie się w pierwszy tydzień wakacji.

Komentarze...