Chcesz wziąć kredyt na mieszkanie? Porównanie ofert 3 banków
access_time 2021-04-30 16:02:00
Posiadanie własnego mieszkania to z pewnością marzenie wielu osób. Niestety, taka inwestycja pociąga za sobą wiele wydatków – sam zakup wybranej przez klienta parceli może wymagać wzięcia kredytu hipotecznego. Na szczęście wiele banków wychodzi naprzeciw potrzebom zainteresowanych takimi usługami i proponuje im bardzo korzystne oferty.

Kredyt na mieszkanie – przykładowe oferty 3 banków

1) Santander Bank

Decydując się na wzięcie kredytu hipotecznego, warto sprawdzić oferty kilku banków – po to, by wybrać tę najbardziej korzystną i odpowiadającą danemu klientowi. Jeśli chodzi o bieżący miesiąc, to przykładowo przy wzięciu kredytu na 300 000 zł z okresem spłaty na 30 lat i z wkładem własnym 20%, warto wziąć pod uwagę bank Santander, gdzie koszt kredytu wyniesie 116 217 zł, a całkowita kwota do spłaty – 416 217 zł. Klient zobowiązany jest do zapłacenia jednorazowej prowizji w wysokości sześciu tysięcy złotych; rata tego zobowiązania od drugiego miesiące jego funkcjonowania będzie wynosiła 1 109 zł.

2) Bank Citi Handlowy

Niewiele różniące się warunki proponuje swoim klientom bank Citi Handlowy – koszt wzięcia kredytu w wysokości 300 000 zł będzie wynosił 120 544 zł, a kwota do spłaty to 420 544 zł. Rata miesięczna takiego zobowiązania, po pierwszy miesiącu, ustalona zostaje na 1 157 zł; zainteresowany ponosi również koszt jednorazowej prowizji, która w tym wypadku wynosi 3 000 zł. 

3) mBank

Równie korzystną ofertę dla osób, które chciałyby wziąć 300 000 zł kredytu na mieszkanie, przygotował mBank. Klienci tej instytucji nie muszą wpłacać żadnej prowizji, a całkowity koszt ich zobowiązania kredytowego wyniesie 125 983 zł, a całkowita kwota do spłaty – 425 983 zł. Rata w kolejnych miesiącach to kwota 1 159 zł, zatem wydatek ten jest bardzo zbliżony do poprzednich ofert.

Jak wybrać bank odpowiedni dla siebie?

Kredyt hipoteczny jest bardzo popularną formą wspomożenia finansowego, jakie bank może udzielić klientowi. Koszt takiego zobowiązania może wydawać się duży, jednak w niektórych sytuacjach zakup mieszkania czy domu z posiadanych oszczędności jest po prostu niemożliwy. Decydując się na kredyt hipoteczny należy przede wszystkim sprawdzić swoją możliwość kredytową. Zdarza się bowiem, że będzie ona znacznie niższa niż kwota, która potrzebna jest na zakup wymarzonego mieszkania. W takiej sytuacji warto zwrócić się do doradców finansowych banku lub ekspertów finansowych na stronach z nowymi mieszkaniami, którzy na pewno pomogą każdemu znaleźć najlepsze dla niego rozwiązanie. Podjęcie współpracy z takim doradcą to spore udogodnienie również w innych kwestiach – osoby takie posiadają bowiem ogromne doświadczenie w tego typu praktykach i zajmą się między innymi zgromadzeniem niezbędnej dokumentacji. 

Przed wybraniem oferty danego banku, warto zapoznać się ze wszystkimi warunkami takiego zobowiązania. Niestety, zdarza się, że zobowiązanie finansowe rośnie na przestrzeni lat, co może być sporym problemem dla każdego klienta. Warto jednak pamiętać o tym, że kredyt na mieszkanie nie musi być wcale trudny do spłaty. Mnogość dostępnych na rynku ofert różnych instytucji sprawia, że łatwo jest znaleźć taką, która najbardziej będzie odpowiadała potrzebom danego klienta.

Również znalezienie odpowiedniego mieszkania czy domu nie musi być trudne! W takiej sytuacji warto skorzystać ze strony internetowej firmy obido, za pośrednictwem której można przeglądać nieruchomości z rynku pierwotnego m.in. we Wrocławiu oraz jego okolicach. Korzystanie z tej strony jest bezpłatne!

Komentarze...