W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tarnowie powstanie klasa licealna dedykowana piłkarzom ręcznym. Ruszyła rekrutacja
access_time 2021-04-30 09:08:00
W Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Tarnowie utworzona zostanie klasa licealna o profilu piłka ręczna, która będzie prowadzona pod patronatem superligowego zespołu piłki ręcznej Grupa Azoty SPR Tarnów. W czwartek Unia Tarnów i SPR Grupa Azoty Tarnów podpisały w tej sprawie umowę o współpracy.

Piłkarze ręczni na mocy podpisanej umowy od roku szkolnego 2021/2022 będą uczęszczali do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów. W pierwszym roku współpracy zakładane jest utworzenie klasy pierwszej o rozszerzeniu matematyka/geografia/język angielski.

- Na pewno bardzo się cieszymy, że podpisaliśmy umowę z Akademią ZKS Unia Tarnów i otwieramy tym samym pierwszą klasę mistrzostwa sportowego piłki ręcznej w Tarnowie. Zaczynamy od chłopców urodzonych w 2006 roku i mamy nadzieję, że za 4 lata będą to już pierwsi wychowankowie Pałacu Młodzieży z naszą pomocą klubu seniorskiego piłki ręcznej Grupa Azoty SPR Tarnów i będziemy mieli z tego same sukcesy. Na pewno będzie to dla piłki ręcznej doskonała szansa na rozwój w Tarnowie, chcemy stworzyć centralny ośrodek dla tego sportu w mieście, który zjednoczy najlepszych zawodników tej dyscypliny - mówi Krzysztof Mogielnicki, prezes Grupy Azoty SPR Tarnów.

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów ma być jedną z niewielu szkół w całej Polsce, która zapewni profesjonalny proces szkolenia w dyscyplinie piłki ręcznej. Przypomnijmy, że aktualni uczniowie tej szkoły uczestniczą w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, która jest najwyższym poziomem rozgrywek młodzieżowej piłki nożnej w naszym kraju. Ponadto Akademia Unia Tarnów uczestniczy w programie certyfikacji, jaki prowadzą wspólnie Ministerstwo Sportu i Polski Związek Piłki Nożnej, gdzie otrzymała najwyższy przewidywany programem złoty certyfikat, potwierdzający wysoką jakość szkolenia.

- Wiemy jak osiągać sukces, przypominam bowiem że 3 lata temu startowaliśmy w zasadzie od zera, a dziś jesteśmy jedną z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce. To samo chcemy osiągnąć w szczypiorniaku. Nasi uczniowie pragnący rozwijać się w zakresie piłki ręcznej, dostaną od szkoły pełny pakiet szkoleniowy jaki proponujemy dziś piłkarzom nożnym. Chłopcy będą odbywać 8 jednostek treningowych tygodniowo, będą mieli do dyspozycji trenera przygotowania motorycznego, szkolnego fizjoterapeutę, a przy drużynie będzie pracować, aż trzech trenerów piłki ręcznej. Analizy, odnowa biologiczna, basen to będzie ich codzienność, wszystko po to, aby stworzyć pomost pomiędzy pracą jaką od lat bardzo dobrze wykonuje tarnowski Pałac Młodzieży, a drużyną seniorską SPR Grupy Azoty Tarnów. Wiemy jak to robić, bowiem Unia piłkarska także dziś wprowadza do drużyn seniorskich 16 czy 17-latków, przygotowując ich do dorosłej profesjonalnej kariery. Jestem przekonany, że współdziałanie w tym zakresie przyniesie wymierne korzyści dla całego tarnowskiego sportu – powiedział po podpisaniu umowy Tomasz Matyjewicz, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Aktualnie trwa nabór do klasy. Aplikacje zgłoszeniową należy wypełnić na stronie smstarnow.pl, lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły przy ulicy Pszennej 10 w Tarnowie. Numer telefonu do trenera rocznika 2006 Tomasza Ciapały - 694 596 266.

Fot. materiały prasowe

Komentarze...