Trwa remont ul. Romanowicza - przystanek autobusowy nieczynny do odwołania
access_time 2021-04-29 14:25:00
Trwa remont ulicy Romanowicza w Tarnowie. Drogowcy informują, że w związku z pracami, przystanek Romanowicza 08 – Jastruna będzie nieczynny do odwołania.

Na ulicy Romanowicza remontowany jest 340-metrowy odcinek pomiędzy ulicami Kasprowicza i Jastruna. Zostanie tam wykonana nowa nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego. Remont obejmie również zatokę postojową i chodnik po południowej części ulicy. Zmodernizowany zostanie też chodnik po północnej stronie, a krawężniki i obrzeża zostaną zastąpione nowymi.

Prace możliwe są dzięki dofinansowaniu, które Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Wniosek, który przygotowaliśmy, zyskał aprobatę - mówi Artur Michałek, dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. - Otrzymaliśmy pieniądze, dzięki którym wyremontujemy nie tylko odcinek ulicy Romanowicza, ale także fragment ulicy Warsztatowej. Tam także prowadzone są już prace.

Koszt modernizacji ul. Romanowicza wyniesie ponad 700 tysięcy złotych (dofinansowanie to ponad 400 tysięcy złotych). Prace mają się tam zakończyć jeszcze w tym kwartale.

Fot. Archiwum UMT

Komentarze...