Bezmyślny kierowca omal nie zabił motocyklisty. Policja szuka świadków wypadku
access_time 2021-04-29 05:22:00
Tarnowska policja poszukuje świadków wypadku drogowego, w wyniku którego ranny został motocyklista. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 12 kwietnia, około godziny 19.30, na drodze powiatowej w Rzuchowej. Kierowca czarnego osobowego samochodu jechał w kierunku Pleśnej i na prostym odcinku zaczął wyprzedzać inny pojazd. Nie upewnił się jednak, czy może to zrobić bezpiecznie i zajechał drogę motocykliście. Ten, chcąc uniknąć zderzenia, wykonał gwałtowny manewr, który zakończył się upadkiem. - Kierowca nie zatrzymał się żeby udzielić poszkodowanemu pomocy i odjechał w kierunku Pleśnej. Motocyklista został ranny, ale odniesione obrażenia nie zagrażają jego życiu - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policja prosi osoby, które widziały wypadek, dysponują zapisem z kamery samochodowej lub posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy, o kontakt z prowadzącym postępowanie pod numerem tel. 47 831 1380, dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod numerem alarmowym 47 831 12 22 lub kontakt mailowy pod adresem: mienie.kmp@tarnow.policja.gov.pl, lub rzecznik@tarnow.policja.gov.pl.

Fot. Konrad Sikorski / Fotografia Ratownicza

Komentarze...