Będzie drożej na letnim basenie w Tarnowie. Sprawdź, o ile
access_time 2021-04-28 05:20:00
Z początkiem sezonu wzrosną ceny biletów na jedyne letnie kąpielisko w Tarnowie. Nie dla wszystkich jednak. Podwyżki unikną posiadacze Tarnowskiej Karty Miejskiej Premium i Karty Tarnowskiego Seniora.

Za zwykły bilet wstępu na pływalnię letnią pod Górą św. Marcina trzeba będzie zapłacić 15 zł. To o trzy złote więcej niż dotychczas. O dwa złote podniesiono opłatę zwykłą po godzinie 16 (z 6 zł na 8 zł), opłatę ulgową (z 8 zł na 10 zł) oraz ulgową po godzinie 16 (z 5 zł na 7 zł).

O 1,5 zł więcej zapłacą także posiadacze Karty Tarnowskiej Rodziny - zamiast 3,50 zł jak dotychczas, cena wejściówki wyniesie 5 zł. Ci, którzy skorzystają z ulgi akcji letniej zapłacą 2 zł, a nie złotówkę.

O 2 zł wzrosną też ceny za przechowywanie garderoby i wypożyczenie leżaka. Za usługi te zapłacimy odpowiednio 5 i 7 zł.

Bez zmian pozostaje natomiast opłata zwykła i ulgowa dla osób posiadających Tarnowską Kartą Miejską Premium oraz Kartą Tarnowskiego Seniora. Jest to 9 i 5 zł za wejściówkę zwykłą i ulgową, oraz 4 i 3 zł za wejściówkę po godzinie 16.

TOSiR tłumaczy podwyżki zwiększonymi kosztami utrzymania obiektów. – Podrożały energia, woda, wzrosły pensje pracowników. Utrzymanie obiektu, który pracuje dwa i pół miesiąca w roku jest kosztowne. Nie podnieśliśmy opłat dla osób, które mają wyrobioną Tarnowską Kartę Premium i Kartę Tarnowskiego Seniora, więc większość tarnowian nie odczuje różnicy - przekonuje Arkadiusz Marszałek, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przypomina też, że ostatnie podwyżki biletów na pływalnię letnią na Górze św. Marcina były w 2019 roku.

Komentarze...