W Wierzchosławicach powstanie ZAZ dla osób niepełnosprawnych. Starostwo otrzymało pół miliona zł na projekt
access_time 2021-04-26 15:24:00
Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach powstanie Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych. Powiat tarnowski otrzymał na projekt 500 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma odebrał z rąk wicewojewody małopolskiego Ryszarda Pagacza symboliczną promesę. Za otrzymane pieniądze ma zostać wykonana dokumentacja projektowa do wybudowania ZAZ-u, w którym mają być realizowane usługi m.in. z zakresu profesjonalnego niszczenia dokumentów. - Zakład Aktywności Zawodowej to droga, która prowadzi od bycia całkowicie zależnym od otoczenia, do aktywności zawodowej – wykonywania sensownej, potrzebnej innym ludziom pracy. To również szansa na indywidualny rozwój osoby niepełnosprawnej oraz zmianę jakości codziennego funkcjonowania - informuje starosta Roman Łucarz.

ZAZ ma powstać w ciągu najbliższych 2-3 lat. W placówce znajdzie zatrudnienie 15 osób z niepełnosprawnościami. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 5 milionów zł.

Fot. SP

Komentarze...