Kolejna wygrana piłkarek Tarnovii w rozgrywkach I ligi
access_time 2021-04-25 22:18:00
W siedemnastej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki nożnej kobiet zawodniczki MKS Tarnovii podejmowały na własnym stadionie drużynę CWKS Resovia Rzeszów. W pierwszej rundzie tarnowianki zremisowały z rzeszowiankami 2:2.

W niedzielnym spotkaniu zdecydowanie lepiej spisywały się gospodynie. Po celnym strzale Agnieszka Derus otworzyła wynik meczu. Niedługo potem samobójczego gola trafiła Klaudia Gajdur i Tarnovia prowadziła już 2:0. Rzeszowianki starały się odrabiać straty i po celnym trafieniu Karoliny Bednarz na tablicy widniał wynik 2:1. W pierwszej połowie do rzeszowskiej bramki trafiły jeszcze Gabriela Gębica i Klaudia Kubaszek, schodząc na przerwę gospodynie prowadziły już 4:1.

W drugiej części spotkania tarnowianki kontrolowały przebieg gry. W tej połowie gospodynie strzeliły jeszcze 3 bramki (Derus 2, Krawczyk 1), tracąc 2 (Łach, Bednarz) i pewnie zwyciężyły w tym spotkaniu 7:3. Obecnie z dorobkiem 41 punktów zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Następne spotkanie rozegrają już w sobotę, w wyjazdowym meczu zmierzą się z PKS Piastovią Piastów.

MKS Tarnovia Tarnów – CWKS Resovia Rzeszów 7:3 (4:1)

Tarnovia: Derus 3, Gębica 1, Kubaszek 1, Krawczyk 1,

Resovia: Gajdur (s), Bednarz 2, Łach 1.