Udany rewanż siatkarzy Iskierki
access_time 2021-04-25 08:00:00
W kolejnym spotkaniu rundy finałowej rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi małopolskiej, ponownie spotkały się dwa tarnowskie kluby - Sokół Gumniska i Iskierka Tarnów. Przed tym spotkaniem MUKS Sokół Gumniska z dorobkiem 10 punktów był liderem ligowej tabeli, natomiast Iskierka Tarnów z dorobkiem 1 punktu zajmowała czwarte miejsce. W pierwszej rundzie siatkarze Sokoła zwyciężyli Iskierkę 3:0.

Sobotnie spotkanie było niezwykle wyrównane. Pierwszy set zakończył się wygraną gości 25:27. W kolejnych obydwa zespoły prezentowały się bardzo dobrze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Nieznacznie lepiej wypadła ekipa Iskierki, która wygrała trzy kolejne sety i wygrywając całe spotkanie 3:1 dopisała komplet punktów do swojego dorobku.

MUKS Iskierka Tarnów – MUKS Sokół Gumniska Tarnów 3:1 (25:27, 27:25, 25:23, 29:27)

Iskierka: Babiec, Tyrka, Rubacha G, Kuczek, Gromniak, Nowak, Rubacha W, Lachowicz, Rura, Zyguła Czarnecki, Zacharek, Skrzypek

Sokół: Praszek, Kosarzycki, Wajda B, Krasiński,  Wajda M, Ludwa, Lazarowicz, Soprych, Minnich, Zając, Kiełtyka, Fryszkowski, Słota, Gębala.