W 52 derbach Tarnowa lepsza Tarnovia
access_time 2021-04-24 21:34:00
Po kolejnej przerwie spowodowanej pandemią na stadiony powrócili piłkarze. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej rozgrywek o mistrzostwo czwartej ligi wschodniej grupy małopolskiej zmierzyły się dwa tarnowskie kluby: Tarnovia oraz Metal.

Spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Bandrowskiego. Były to już 52 piłkarskie derby Tarnowa. W dotychczasowych meczach 28 razy zwyciężali zawodnicy Tarnovii, padło 7 remisów, a 16 razy lepsi byli piłkarze Metalu.

W sobotnim meczu pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy. Wykorzystali rozluźnienie piłkarzy Metalu na początku meczu i już w trzeciej minucie po celnym strzale Patryka Klicha objęli prowadzenie 1:0. Dziesięć minut później rzut karny wykorzystał Czesław Ogorzały i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem podopiecznych trenera Wojciecha Gucwy.

W drugiej części spotkania gra była dość wyrównana. W 82 minucie piłkę do bramki gości skierował Filip Kozdrój i ustanowił wynik spotkania na 3:0.

MKS Tarnovia Tarnów – KS Metal Tarnów 3:0 (2:0)

Bramki: 3' Klich Patryk 1:0, 13' Ogorzały Czesław(k) 2:0, 82' Kozdrój Filip 3:0.