Tarnowianin handlował nielegalnym tytoniem. Wpadł na placu targowym w Szczucinie
access_time 2021-04-23 13:31:00
W ręce policji wpadł mieszkaniec Tarnowa, który na placu targowym w Szczucinie handlował papierosami bez akcyzy i krajanką tytoniową. Za przestępstwo skarbowe 59-latkowi grozi wysoka kara grzywny i nawet 3 lata więzienia.

W środę na placu targowym w Szczucinie, kryminalni z miejscowego komisariatu zatrzymali 59-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie i handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. -  Policjanci ustalili, że w zaparkowanym przy targowisku samochodzie marki Iveco może znajdować się krajanka tytoniowa oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych. Przypuszczenia szczucińskich stróżów prawa potwierdziły się. Tarnowianin w pojeździe ukrywał 15 paczek lewych papierosów i 15 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej - przekazała asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Gdyby nielegalny tytoń udało się wprowadzić do obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby łącznie ponad 8 tysięcy złotych. W świetle obowiązujących przepisów podejrzanemu grozi wysoka kara grzywny i nawet 3 lata więzienia.

Fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...