Wiadomo kiedy zostanie otwarty punkt masowych szczepień w hali przy ul. Gumniskiej. Można się zapisywać
access_time 2021-04-23 12:16:00
Jest decyzja wojewody małopolskiego. Od najbliższej środy (28 kwietnia) ruszają masowe szczepienia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej w Tarnowie.

Po tym jak rząd zaangażował samorządy w proces szczepień, samorząd Tarnowa zaproponował utworzenie masowego punktu szczepień w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej. Jak już informowaliśmy, punkt został zaaprobowany przez sanepid i oficjalnie zatwierdzony przez komisję Narodowego Funduszu Zdrowia. Natomiast po dzisiejszej decyzji wojewody, punkt zostanie uruchomiony w najbliższą środę 28 kwietnia o godzinie 7. Data rozpoczęcia działalności związana jest z harmonogramem dostaw szczepionek. Według otrzymanego przez miasto planu pierwsze szczepionki w liczbie 810 dotrą do punktu we wtorek 27 kwietnia, a osoby, które zostaną zaszczepione nimi 28 i 29 kwietnia drugą dawkę będą przyjmowały 2 i 4 czerwca.

Rejestracja trwa. Jak się zapisać?

Na szczepienia można się już zapisywać, korzystając z ogólnopolskiej, całodobowej infolinii 989. Z kolei od poniedziałku 26 kwietnia w godzinach od 7 do 19 codziennie czynne będą miejskie infolinie pod numerami 14 688 25 76 i 14 688 25 77.

Nawet 700 szczepień dziennie

Przypomnijmy, prowadzeniem Miejskiego Punktu Szczepień Powszechnych zajmują się dwie spółki: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa. Jak zapewnia magistrat, punkt jest w pełni wyposażony, skomputeryzowany, zaopatrzony w odpowiedni sprzęt medyczny i lodówki do przechowywania szczepionek. Jest też czytelnie oznakowany, a pracować w nim będzie doświadczony personel medyczny i specjalnie przeszkolony personel pomocniczy. W budynku uruchomionych zostanie sześć stanowisk szczepień, które dziennie będą mogły obsłużyć nawet 700 osób.

Specjalne autobusy dowiozą na szczepienia

W dniu uruchomienia punktu, miasto udostępni też dwie specjalne linie autobusowe MPK o numerach 121 i 122., które dowiozą chętnych pod sam punkt szczepień. Autobusy będą kursować co 45 minut od poniedziałku do niedzieli. Linia nr 121 rozpoczynać będzie trasę na pętli na osiedlu Jasna II, prowadzić będzie ulicami: Wojska Polskiego, Starodąbrowską, Słoneczną, Lwowską i Mostową. Linia nr 122 rozpocznie kurs spod Parku Wodnego i przejedzie przez ulice: Piłsudskiego, Romanowicza, Klikowską, Solidarności, Mickiewicza, Starodąbrowską oraz Mostową. Powrót spod hali przy ul. Gumniskiej odbywać się będzie tymi samymi trasami.

Komentarze...