Bezczelna kradzież w Biskupicach Radłowskich. Złodzieje połasili się na tuje ogrodowe
access_time 2021-04-23 10:48:00
91 tui z plantacji w Biskupicach Radłowskich ukradli dwaj złodzieje z Kielecczyzny. Sprawcy zostali zatrzymani, teraz policja pracuje nad odzyskaniem sporej części zrabowanych drzewek. Właściciel oszacował straty na 2200 złotych.

Do nietypowej kradzieży doszło w środowy wieczór. Dwóch mieszkańców województwa świętokrzyskiego pojawiło się na terenie gminy Żabno z zamiarem zakupu kompresora. Przejeżdżając przez Biskupice Radłowskie zwrócili uwagę na stojącą tuż przy drodze plantację krzewów - postanowili skorzystać z okazji i zrabować rośliny. Jeden z nich stanął na czatach, a drugi z łopatą w ręku zniknął w polu. Mieli jednak pecha, bo niespodziewanie pojawił się właściciel, który nakrył rabusiów na gorącym uczynku. - Zastał on złodzieja wykopującego młode krzaczki tui, które następnie pakował do worków. Okazało się, że złodzieje zdążyli ogołocić mu część uprawy, wynosząc ze szkółki 91 tui - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Właściciel wezwał policjantów z Żabna, a ci dość szybko namierzyli i zatrzymali przestępców. Sprawcami kradzieży okazali się 25 i 33-latek z powiatu kieleckiego. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obaj usłyszeli zarzuty kradzieży mienia wartego ponad 2200 złotych. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...