Pościg za podpitym kierowcą. 53-latek uciekał przed policją prosto do domu
access_time 2021-04-22 10:59:00
Nawet 5 lat więzienia grozi 53-letniemu mieszkańcowi gminy Dąbrowa Tarnowska, który uciekał przed dąbrowską drogówką. Okazało się, że wsiadł za kierownicę po kielichu.

Patrol drogówki pełniący służbę na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska próbował zatrzymać do kontroli kierowcę volkswagena. Mężczyzna zignorował jednak policjantów, a w reakcji na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu, gwałtownie przyspieszył, skręcił w pobliską drogę gruntową i zaczął uciekać. Funkcjonariusze od razu ruszyli za nim w pościg. - Mundurowi w trakcie ścigania kierowcy ustalili, do kogo należy pojazd oraz miejsce zamieszkania właściciela. Okazało się że uciekinier zmierzał w kierunku wytypowanego adresu i tam został zatrzymany - mówi asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Kierowcą okazał się 53-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska. - 53-latek był w stanie po użyciu alkoholu. Stracił prawo jazdy oraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem na podwójnym gazie - dodaje rzecznik.

Za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej 53-latkowi grozi od 5 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę po spożyciu alkoholu dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Fot. Policja

Komentarze...