Mieszkańcy regionu tarnowskiego doczekają się nowego mostu w Ostrowie. Jest rządowe dofinansowanie
access_time 2021-04-22 09:11:00
Wkrótce ruszą prace przy jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w regionie. Powiat tarnowski otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 80-procentowe dofinansowanie na budowę mostu w Ostrowie.

O przyznaniu rządowych środków poinformował na środowej konferencji prasowej wicewojewoda Ryszard Pagacz. Wsparcie tej inwestycji to blisko 28 mln zł, co stanowi 80 procent wartości projektu. W tym roku na realizację tego zadania trafi niemal 12 milionów złotych, kolejne miliony powiat otrzyma w przyszłym roku.

- Doskonałe informacje płyną do całej Małopolski, ale także i powiatu tarnowskiego. Dzięki decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, inwestycja polegająca na kompleksowym remoncie mostu w miejscowości Ostrów zostanie dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – przekazał wicewojewoda Ryszard Pagacz.

- To historyczna chwila dla naszego powiatu. Ta data na długo zapisze się w mojej pamięci, gdyż nasze starania o pozyskanie środków finansowych na doprowadzenie do finału remontu mostu w Ostrowie znalazły urzeczywistnienie w faktach - mówi z kolei starosta Roman Łucarz.

Rozpoczęcie prac planowane jest w maju. Najpierw starostwo musi rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. Przypomnijmy, że najtańszą propozycję zaoferowało konsorcjum firm Lider-Wolmost z Rzeszowa i Partner - Mostostal Kielce, które chce wykonać przeprawę za niewiele ponad 27,5 miliona złotych, czyli o prawie 8 milionów taniej niż zakładał kosztorys.

Według planów na bazie wzmocnionych przyczółków i podpór powstanie zupełnie nowa przeprawa. Prace mają zakończyć się w marcu przyszłego roku, jednak zgodnie z zapewnieniami starostwa mieszkańcy będą mogli korzystać z mostu już pod koniec tego roku.

Komentarze...