Trzy kolizje na tarnowskim odcinku A4. Jedna po drugiej
access_time 2021-04-13 13:48:00
W poniedziałek nad ranem na 485 kilometrze autostrady A4 w ciągu kilkunastu minut doszło do trzech groźnie wyglądających stłuczek.

Wszystko zaczęło się od kolizji, do której doprowadziła zmęczona długą jazdą obywatelka Mołdawii. Wczesnym rankiem kobieta siedząca za kierownicą osobowego forda, na wysokości Łętowic straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w bariery oddzielające pasy ruchu, zatrzymując się na prawym pasie autostrady w kierunku Rzeszowa. - Kobieta i podróżujący z nią mężczyzna opuścili zniszczony samochód. Gdy powiadamiali służby ratunkowe, w pewnym momencie nadjechał rozpędzony samochód ciężarowy z przyczepą. Jego kierowca zagapił się i nie zauważył stojącej na jego pasie ruchu przeszkody. Chcąc uniknąć zderzenia, zaczął gwałtownie hamować. Wykonując manewr obronny, zahaczył o lewy narożnik uszkodzonego samochodu osobowego - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Na miejscu kolizji pojawiła się policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Uczestnicy kraksy mieli sporo szczęścia, bo nic im się nie stało. Kierowcy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostali ukarani mandatami.

Na tym jednak nie koniec. -  W pewnym momencie likwidujący skutki kolizji policjanci i strażacy usłyszeli huk. W ostatni pojazd zabezpieczający miejsce kolizji dosłownie wbił się samochód dostawczy. Z relacji strażaka, który był w tym miejscu, wynika że widział kierującego, który nie reaguje na zamknięty pas ruchu i bez hamowania wjeżdża w ciężarówkę straży pożarnej - relacjonuje rzecznik. Również w tym przypadku sprawca kolizji wyszedł z niej bez szwanku, a swoją nieostrożność przypłacił kilkusetzłotowym mandatem.

Policjanci apelują do kierowców, którzy podróżują we wczesnych godzinach porannych w kierunku wschodnim o ostrożność, rozwagę i częste postoje. - Znużenie długą trasą i wstające słońce powodują u kierowców zmniejszenie koncentracji i senność. Chwila oddechu na MOP-ach i zaczerpnięcie świeżego powietrza z pewnością pozwoli nabrać energii do dalszej jazdy - radzi asp. sztab. Paweł Klimek.

ac, fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A