W Lusławicach zawalił się dach drewnianego domu. W środku były dwie osoby
access_time 2021-04-12 12:13:00
Najprawdopodobniej pod naporem silnego wiatru zawalił się dach drewnianego domu w Lusławicach koło Zakliczyna. Budynek zamieszkiwany był przez starszego mężczyznę i jego dorosłego syna. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W niedzielę w godzinach popołudniowych w jednym z budynków mieszkalnych na terenie Lusławic doszło do katastrofy budowlanej. Drewniana konstrukcja dachu pokryta ceramiczną dachówką załamała się i runęła do wnętrza domu, w którym przebywały dwie osoby. Służby ratunkowe zaalarmowali sąsiedzi. Pierwszy na miejscu pojawił się przebywający akurat w pobliżu sierż. Grzegorz Mortek z KMP w Tarnowie. - Szybka wymiana informacji z osobami będącymi w rejonie zawalonego dachu wskazały, że wewnątrz znajduje się 70-letni mężczyzna, który nie jest w stanie o własnych siłach opuścić zagrożonego miejsca. Gdy policjant wszedł do zniszczonego budynku, zauważył w pokoju, do którego zawalił się dach i komin, siedzącego na wersalce staruszka. Sam nie był w stanie mu pomóc. W tym czasie na miejscu pojawił się zastęp ochotników z Zakliczyna. Policjant wezwał jednego z druhów i wspólnie wynieśli mężczyznę ze zniszczonego pokoju w bezpieczne miejsce na zewnątrz - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Mieszkający z ojcem, 42-letni syn zdołał wyjść z domu o własnych siłach. Mężczyznom nic się nie stało. Obu poszkodowanym gmina zapewniła lokal zastępczy.

ac, fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A