Muzykoterapia w szpitalach, domach dziecka i dps-ach. Nowy projekt TCK ze wsparciem ministerialnym
access_time 2021-04-12 00:01:00
Tarnowskie Centrum Kultury otrzymało 13 tys. zł dofinansowania ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację projektu „Klasyka na miejscu. Letnie spotkania z muzyką klasyczną", który powstał w ramach programu Kultura Dostępna 2021. Koncerty zaplanowane zostały na lato br., a odbywać się będą w nietypowych miejscach.

„Klasyka na miejscu” będzie serią kameralnych koncertów z repertuarem klasycznym i rozrywkowym w wykonaniu kwartetu smyczkowego Con Affetto. Zespół będzie występował w miejscach, w których dostęp do oferty kulturalnej jest bardzo ograniczony lub nie ma go wcale, takich jak szpitale, domy pomocy społecznej, czy domy dziecka. Repertuar ma być dopasowany do wieku odbiorców i będą składać się na niego m.in. muzyczne dzieła np. Fryderyka Chopina czy Witolda Lutosławskiego, ale też twórców muzyki filmowej - Wojciecha Kilara czy Krzysztofa Komedy. Koncerty odbędą się w tegoroczne wakacje.

Dodajmy, że to już drugi w tym roku wniosek TCK, który został pozytywnie rozpatrzony przez MKDNiS. Decyzją ekspertów Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego, tegoroczna jubileuszowa 35. Tarnowska Nagroda Filmowa otrzymała ministerialne dofinansowanie w kwocie 52.200 złotych.

Na zdj. kwartet Con Affetto / archiwum

Komentarze...