Tarnowscy szczypiorniści przegrali z Górnikiem Zabrze
access_time 2021-04-12 00:03:00
W dziewiętnastej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn zespół Grupa Azoty SPR Tarnów podejmował we własnej hali drużynę Górnika Zabrze. Faworytami meczu byli goście, którzy w pierwszej rundzie zwyciężyli dziewięcioma bramkami.

Rewelacyjnie to spotkanie rozpoczęli gospodarze. Szybko uzyskali niewielką przewagę i w dziesiątej minucie prowadzili już 7:3. Potem nastąpił okres bardzo wyrównanej gry. Goście mozolnie odrabiali straty i pod koniec pierwszej połowy doprowadzili do remisu. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 12:12.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli szczypiorniści Górnika Zabrze. Szybko objęli prowadzenie zdobywając kolejne trzy bramki. Tarnowianie próbowali niwelować straty jednak od 45 minuty goście całkowicie przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Wykorzystując błędy i nieskuteczność zawodników Grupy Azoty strzelili pięć bramek z rzędu i prowadzili już 16:23. Przez kolejne minuty zabrzanie kontrolowali przebieg gry i ostatecznie pokonali podopiecznych Patryka Liljestranda 20:27.

W kolejnym meczu szczypiorniści Grupy Azoty SPR Tarnów zmierzą się w Kwidzynie z tamtejszym MMTS-em.

Grupa Azoty SPR Tarnów – Górnik Zabrze 20:27 (12:12)

Grupa Azoty: Małecki (7/26 - 27 proc.), Liljestrand (0/8) - Tokuda 5, Kowalik 3, Kużdeba 3, Majewski 2, Pedryc 2, Yoshida 2, Sanek 1, Wojdan 1, Dadej 1, Mróz, Kniaziew, Wajda, Klamrzyński

Górnik: Skrzyniarz: (12/31 - 39 proc.), Galia (0/1) - Łyżwa 8, Czuwara 4, Tomczak 3, Bondzior 3, Bis 2, Daćko 2, Krawczyk 2, Gogola 2, Buszkow 1, Kondratiuk, Sluijters, Adamuszek, Dudkowski, Gliński.