Naloty sanepidu i policji na siłownie. Dwa tarnowskie kluby zamknięte
access_time 2021-04-09 15:35:00
Tarnowscy policjanci podczas kontroli odkryli dwie nielegalnie działające siłownie. Trenowało w nich w sumie ponad 50 osób. Oba kluby decyzją sanepidu zostały zamknięte.

W czwartek tarnowscy policjanci masowo ruszyli na kontrole do siłowni i klubów fitness. Sprawdzali, czy działają legalnie i czy nie próbują omijać pandemicznych obostrzeń. W efekcie prowadzonych działań, przy ul. Błonie i Widok ujawnili dwie nielegalnie funkcjonujące siłownie. W obu wbrew obowiązującym przepisom znajdowały się ćwiczące osoby. W jednej było ich około 15, w drugiej ponad 40.

- Zgodnie z nowymi przepisami, od 2 kwietnia z siłowni i klubów fitness mogą korzystać wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Tymczasem w przypadku tarnowskich siłowni, pretekstem do otwarcia było przedstawienie przez klientów zaświadczeń o stypendium sportowym.

Decyzją sanepidu obie siłownie zostały zamknięte. Wszyscy ćwiczący zostali wylegitymowani, natomiast właścicielom mogą zostać postawione zarzuty z art. 165 kodeksu karnego, dotyczące sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez powodowanie zagrożenia epidemiologicznego. Grozi za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

ac, fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A