Pijany kierował niedopuszczoną do ruchu hondą
access_time 2021-04-08 05:15:00
Blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca hondy, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Komisariatu Policji w Szczucinie. Dodatkowo okazało się też, że mężczyzna kierował samochodem niedopuszczonym do ruchu.

We wtorek w godzinach popołudniowych na ul. Spokojnej, szczucińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego kierowcę hondy. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu, dlatego postanowili przebadać go alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. To jednak nie wszystko. - Na jaw wyszedł również fakt, że 26-latek poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, a dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany w 2019 roku - informuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Mieszkaniec powiatu dąbrowskiego stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna a sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot. Policja

Komentarze...