Więcej pieniędzy na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami
access_time 2021-03-26 05:24:00
Zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, leczenie, kastracja, sterylizacja i dokarmianie bezpańskich kotów, opieka weterynaryjna dla zwierząt, które uległy wypadkom na drodze. Decyzją radnych miasto w tym roku przeznaczy 311 tys. zł na program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.

Podczas czwartkowej sesji rady miejskiej przyjęty został "Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Tarnowa". Większość działań określonych w dokumencie dotyczy psów i kotów, ponieważ skala bezdomności tych zwierząt jest największa.

Program obejmuje m.in. zapewnienie zwierzętom miejsca w schronisku, opiekę nad wolno żyjącymi kotami, np. dokarmianie ich, obowiązkową sterylizację i kastrację zwierząt przebywających w schroniskach. Miasto zobligowane jest do zapewnienia całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, poszukiwania właścicieli dla bezdomnych zwierząt czy wskazywania gospodarstwa rolnego w celu zapewnienia miejsca dla zwierząt gospodarskich.

Radni zwiększyli środki przeznaczone na opiekę nad wolno żyjącymi kotami do 25 tys. zł, w tym na leczenie i sterylizację/kastrację zwierząt - 20 tys. zł. Podniesiono również kwotę na edukację związaną z zapobieganiem bezdomności do 2 tys. zł. Bezdomne psy i koty będą trafiały do tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów przy ul. Komunalnej.

Fot. Pixabay

Komentarze...