Odcinek ul. Kochanowskiego do przebudowy
access_time 2021-03-22 12:18:00
Odcinek ulicy Kochanowskiego w Tarnowie, pomiędzy nowym węzłem przesiadkowym a dawnym biurowcem Zakładów Mechanicznych, zostanie częściowo przeprojektowany i przebudowany. Projekt za blisko 78 tys. zł wykona krakowska firma Your Inwestment. Prace mają ruszyć dopiero w przyszłym roku.

Remontowany odcinek jest krótki, ale jak przekonuje tarnowski magistrat, ma ważne znaczenie komunikacyjne dla tej części miasta. Zlokalizowany w sąsiedztwie niedawno oddanego do użytku węzła przesiadkowego oraz linii kolejowej, prowadzi do wielu firm i instytucji, m.in. do zakładów ulokowanych w SAG „Mechaniczne” i siedziby Tarnowskiego Klastera Przemysłowego, a także budynków Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości (szkoła, szwalnia) oraz obiektów po Wyższej Szkole Biznesu.

- Droga biegnąca na wschód od ulicy Kochanowskiego, wzdłuż dawnego biurowca, który niegdyś był główną siedzibą Zakładów Mechanicznych ma duże znaczenie z uwagi na fakt, iż obecnie mieści się tam wiele instytucji publicznych, choćby przychodnia czy apteka – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – W nieodległej przyszłości do budynku wprowadzą się także przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej. Musimy więc zadbać o to, by była wygodna i bezpieczna.

Urzędnicy zaznaczają, że prace przy przebudowie będą skomplikowane, bo wymagają sporządzenia m.in. opinii geotechnicznej i wykonania badań geologicznych. Jest to niezbędne do udokumentowania warunków gruntowo-wodnych, potrzebnych do wykonania kanału technologicznego oraz rozpoczęcia budowy i przebudowy kanalizacji deszczowej, a także infrastruktury podziemnej.

W efekcie przebudowy ma powstać wygodna i bezpieczna droga klasy D (z dopuszczalną prędkością do 30 km/h), z biegnącym wzdłuż niej chodnikiem i miejscami parkingowymi. Krakowska firma, w ramach umowy podpisanej z Zarządem Dróg i Komunikacji w Tarnowie, będzie musiała także zaprojektować nowoczesne oświetlenie i przeprowadzić inwentaryzację zieleni.

Komentarze...